Hemels Brood 8774 t/m 8804

Hemels Brood 8774
Mijn liefde met haar wijsheid is Alles, en Mijn liefde is het alles doordringende licht, en alles staat in Mijn licht. Maar Mijn licht wordt niet door iedereen in dezelfde mate gezien. Mijn liefde is in ieder mens en daarmee is ook Mijn licht in ieder mens. Naar de mate waarin Mijn liefde gevoeld wordt, wordt Mijn licht gezien.
Aan Mijn liefde en haar licht mankeert niets, maar aan het zicht van de mens mankeert veel. De mens heeft de vrijheid om met zijn oog van Mijn licht weg te kijken, en zij die Mijn licht te fel vinden, niet kunnen verdragen, kijken liever van Mijn licht weg, omdat in Mijn licht hun valse daden te zien zijn. Maar zij die oprecht goedaardig zijn, en Mijn liefde in hun hart voelen, zij verdragen Mijn licht, omdat er geen valsheid in hen is. Ook al dwalen zij weleens wat af, in de grond zijn zij graag goed en liefdevol en kunnen zij Mijn licht goed verdragen. Evengoed is het ook bij hen zo dat het licht van Mijn liefde alles doordringt en zichtbaar maakt in de waarheid van Mijn Zijn. Alles is in het licht van Mijn liefde te zien, maar niet alle ogen van mensen zijn even sterk en velen zijn blind door hun in vrijheid gemaakte keuzen die niet het ware en goede in zich hadden. En zo gaat een mens met gesloten ogen door het donker en Ik laat zijn ogen gesloten, tot hij genoeg van het donker heeft en gaat zoeken naar licht, naar het licht van Mijn liefde.
Zij die oprecht en goedaardig zijn, die Mijn liefde in hun hart voelen, hebben hun ogen open en kunnen Mijn licht deels verdragen. Het is aan hen om in hun vrijheid meer in het licht van Mijn liefde te willen zien. Maar, lieve mensen, onderschat het zien in Mijn licht niet, want het laat niet alleen je eigen hart zien, het laat veel meer zien en het is nodig dat je oog daar ook sterk genoeg voor is. In het licht van Mijn liefde is ook het valse te zien van hen die zich voordoen als Mijn volgers, Mijn boodschappers, maar dat niet naar volle waarheid zijn. Het is niet gemakkelijk om hen als valse volgers te herkennen wanneer je ogen nog niet sterk genoeg zijn om het onzuivere van het zuivere te onderscheiden.
Leer daarom eerst in Mijn licht je eigen hart zuiver te zien, door alleen in je hart naar Mij te luisteren, Mijn liefde te voelen en in Mijn licht je eigen hart te doorzien, je doen en laten in Mijn licht te aanschouwen. Dan worden je ogen sterker en sterker, en wordt je hart meer en meer gezuiverd. En dan worden je ogen sterk genoeg om in Mijn licht valse volgers te herkennen en raak je niet meer geboeid door hun voordrachten. Want dan kun je helemaal zelf in het licht van Mijn liefde de zuivere waarheid zien.
Hemels Brood 8775
Het is voor iedereen in een materieel lichaam op de materiële aarde niet eenvoudig om van al het materiële en alle gebeurtenissen op aarde de geestelijke betekenis te gaan zien en te gaan begrijpen, te meer omdat de meeste mensen zo intensief in het materiële leven, dat het geestelijke geen werkelijkheid voor hen is en zij daar ook nauwelijks of geen aandacht voor hebben. Het verblijf in de materie is voor hen het enige en eindigt voor hen met de dood van het lichaam.
Ook al hebben zij gehoord over een verder leven na de dood, zij kunnen zich daar geen voorstelling van maken. Wel is er een vrij groot aantal mensen die denken aan reïncarnatie, aan terugkomen op aarde in een ander lichaam of zelfs als een dier. Ik zeg jullie, hoe mensen ook denken in materiële termen, het gaat niet om de materie, en niet om het steeds weer onwetend op aarde terug te komen, het gaat om de groei in besef van werkelijk leven, wat niet materieel maar geestelijk is. Elk geloof in reïncarnatie, in welke vorm dan ook, is een belemmering voor de mens voor de groei in het geestelijke besef van Wie Ik Ben en hoe Ik Alles Ben, eeuwig leven. Geloof in reïncarnatie gaat vaak gepaard met allerlei regels en voorwaarden, met bedreigingen dat wanneer niet aan die regels en voorwaarden voldaan wordt, iemand in een lagere waarde op aarde terugkomt, of zelfs als een dier. Al die voorwaarden, die dreigingen en valse voorstellingen belemmeren mensen om in hun hart bij Mij de waarheid van leven te gaan beseffen.
Geen mens heeft er iets aan om zonder enig weten en enig besef van werkelijk leven gereïncarneerd te worden. Dat wil niet zeggen dat het niet gebeurd is of gebeuren kan, maar dan is het met bijzondere redenen die het grote geheel van alle mensen ten goede komen. Dan zijn het Mijn profeten, Mijn boodschappers, die weten dat zij met een bepaald doel terug op aarde komen, of het zijn mens geworden Engelen die een boodschap aan de mensheid brengen. Alle mensen zijn vanuit een andere achtergrond op de aarde geboren om tot de waarheid van leven te komen via de weg door het vlees, en Mij, hun Gever van leven in Jezus Christus, te leren kennen in Mijn waarheid, liefde en haar wijsheid. Ieder mens is uniek en niet bedoeld om keer op keer te reïncarneren, maar om in vrijheid tot het ware besef van zijn geestelijke leven te komen uit Mij in hem, zoals dat geestelijk eeuwig is.
En ja, lieve mensen, het is niet gemakkelijk om de geestelijke betekenis van het materiële, van de gebeurtenissen op de materiële aarde, te gaan zien zoals het werkelijk is, vooral wanneer om jullie heen de aandacht voornamelijk uitgaat naar het materiële en het materiële welzijn. Maar jullie zijn Mij levend in jullie gaan beseffen en gaan verstaan dat het leven geestelijk is. Weet dat Ik jullie in Jezus Christus verder zal leiden zodat jullie meer en meer geestelijk gaan zien en begrijpen. En zie, Ik ben met jullie, alle dagen, tot in de volmaaktheid van werkelijk leven.
Hemels Brood 8776
Job had geen schuld aan alles wat hem ontnomen werd, aan de ellende die hij door te maken kreeg, het was de verleider die hem alles afnam. En Ik stond dat toe, om wijze redenen. En Job bleef Mij trouw, ondanks al zijn verliezen en ellende, en liet de verleider met lege handen achter.
Job wist dat al het materiële, alles wat hij op aarde had, ook zijn vrouw en kinderen, niet het werkelijke leven gaf. En al was het pijnlijk voor hem om in een toestand van diepe droefheid te verkeren, hij wist altijd nog dat zijn rijkdom niet op de materiële aarde was en niets met materiële rijkdom te maken had. Hij wist dat zijn werkelijke leven uit Mij is, en dat zijn ware leven uit Mij, met de rijkdom die dat geeft, hem nooit afgenomen kon worden, omdat zijn geloof en vertrouwen in Mij naar waarheid in liefde en haar wijsheid voor eeuwig gegrond was. En zo kreeg hij, na alles wat hij doorgemaakt had, nog op de aarde levend die rijkdom en was hij op de aarde al in Mijn Koninkrijk opgenomen.
Zie, wanneer het er in de huidige tijd steeds ernstiger, kwalijker en moeilijker aan toegaat, zullen mensen die in Mij, Mijn waarheid, liefde en haar wijsheid geloven, Mij liefhebben en op Mij vertrouwen en daaraan stevig vasthouden. Hoe onaangenaam het er op aarde ook aan toegaat, ook op aarde zullen zij al in Mijn Koninkrijk zijn en beschermd worden tegen het kwaad. Niet dat zij geen moeilijkheden te verdragen krijgen, maar zij zullen hun geloof in Mij, net als Job, niet loslaten, want Mijn Engelen zullen ervoor waken dat zij niet verleid kunnen worden, wat de verleiding om hen heen ook teweegbrengt. Weet dit, lieve in Mij gelovende mensen, alles kan jullie ontnomen worden, maar jullie geloof in Mij en jullie plaats in Mijn Koninkrijk eeuwig niet.
Wanhoop dan niet, blijf zoveel mogelijk in je hart bij Mij, en vertrouw erop dat Ik jullie allemaal, waar je op de aarde ook bent, vasthoud en niet laat verdwalen. Weet ook dat Ik alle mensen die Mij niet kennen zoals jullie Mij kennen en niet in Mij geloven zoals jullie in Mij geloven, toch even liefheb. Maar voor hen zijn andere wegen voorbereid om te gaan. Ik heb alle mensen innig lief en in Mijn liefde is voor iedereen plaats. Maar wie op de aarde Mij ongezien al liefheeft, die heeft op de aarde Mijn Koninkrijk reeds bereikt en zijn plaats is voor altijd vastgesteld. In de stilte van je hart kun je voelen, weten dat dit waar is.
Hemels Brood 8777
Lieve mensen, Ik kan ieder mens voortdurend innerlijk heel veel goede aanwijzingen geven om op te volgen. Ik doe dat bij alle mensen op een zachte, niet indringende manier, als een mogelijkheid, op de achtergrond, en het is in zijn vrijheid aan de mens om daar wel of niet op in te gaan, het wel of niet aan te nemen en op te volgen. Dat is jullie vrijheid.
Het is wel zo dat de ene mens al meer vermogen heeft om Mijn ingevingen te herkennen als de beste raadgevingen om op te volgen, dan een ander. Maar er zijn ook veel mensen die zo sterk gewend zijn uit hun verstand te handelen, dat zij Mijn ingevingen als een mogelijkheid om naar te handelen niet beseffen. Ook mensen die vooral hun eigen welzijn vooropstellen en met hier en daar een leugen of een verdraaiing proberen de dingen naar hun hand te zetten, missen de waarde van Mijn ingevingen en vaak worden medemensen door hun handelen tekortgedaan. Met alle keuzen die mensen in hun vrijheid maken, hebben alle mensen te maken. En het is aan iedereen persoonlijk om daarmee om te gaan, het is de vrijheid van ieder mens hoe daarmee om te gaan.
Maar iedereen die Mij heeft leren kennen in Jezus Christus, het licht waarin gezien kan worden wat waar en goed is en wat niet, heeft genoeg vermogen om Mijn ingevingen in hem te beseffen, en dan toch is het ook zijn vrijheid om Mijn raad wel of niet op te volgen. Hoe meer een mens Mij naar waarheid kent en het goede en ware van Mijn ingevingen in Mijn licht ziet, des te meer zal hij die opvolgen als het beste om te doen. En hij zal er blij mee zijn, ook al is het nodig dat hij, wat hij het liefste wilde, opgeeft. Wie ten diepste beseft dat wat Ik hem innerlijk aanreik werkelijk beter is dan wat hij liever zou doen, die laat dat gemakkelijk los, omdat hij beseft dat Mijn ingeving beter is en hij dan het liefste Mijn ingeving wil opvolgen.
Dat, lieve mensen, zal voor ieder van jullie steeds zo zijn. Wie doorziet dat Mijn ingeving beter is dan wat hij het liefste wilde, die zal dat zonder moeite loslaten en wat Ik hem ingeef het liefste gaan doen. Zo gemakkelijk wordt het dan om door het innerlijk zien Mij te gaan volgen in Mijn ware liefde en haar wijsheid.
Hemels Brood 8778
Het is Mij een vreugde te zien dat mensen in liefde voor Mij samenkomen, in eenheid met Mij om met elkaar door Mij gevoed te worden en daarvan te groeien in het besef van wat werkelijk belangrijk is, en te komen tot het eeuwig ware leven Die Ik Ben. Het is Mij een vreugde dat zij hun ogen willen oefenen om steeds wat meer te kunnen zien in Mijn licht en te gaan beseffen wat er in hen nog aanwezig is dat het volle zien in Mijn licht belemmert.
Juist zulke samenkomsten van in Mij en Mijn liefde en haar wijsheid gelovende mensen geven Mij de gelegenheid om jullie met elkaar te laten uitwisselen wat de een in Mijn licht al juist ziet en de ander nog niet zo duidelijk ziet, en omgekeerd. Zodat ieder van jullie elkaar helpt om in zich te gaan beseffen wat er nog niet geheel losgelaten is, of nog door allerlei gedachten en overwegingen Mijn heldere licht tegenhoudt. Want zie, Ik ben in jullie midden wanneer jullie in Mijn Naam samenzijn, maar Ik ben dan nog niet in alle opzichten zichtbaar. Wel is Mijn werkzaamheid in ieder van jullie en dat kan aan elkaar getoond worden, omdat het doel van zo’n samenkomst is om tezamen Mij te ontmoeten in waarheid, liefde en haar wijsheid en om meer innerlijk zicht te krijgen, juist daar waar het in jullie nog niet helemaal licht is.
Wat Mij daarbij vreugde geeft, is dat Ik bij ieder van jullie de oprechte wens zie om met elkaar en van elkaar uit Mij en Mijn liefde tot meer licht te komen, meer inzicht in de waarheid van leven en in alles wat geestelijk nog niet zichtbaar in jullie is. En hoewel jullie in de samenkomst met Mij en elkaar al meer licht gekregen hebben, zeg Ik jullie, er is nog veel meer wat in de komende tijd daaruit bij ieder van jullie zal groeien en zegen zal brengen voor de toekomst. In Mij zijn jullie verbonden met elkaar en met alle mensen die Mij in zich kennen in het ware licht van Mijn liefde en haar wijsheid. Zo breidt Mijn liefde zich uit onder meer en meer mensen, niet zichtbaar voor de blinde machthebbers, terwijl het aantal mensen die Mij in zich kennen en liefhebben en geloven in Mijn kracht van liefde, groeit. Tot de dag komt dat Ik alle mensen die Mij oprecht liefhebben de heerschappij geef, in waarheid, liefde en haar wijsheid.
Hemels Brood 8779
Niemand heeft eer aan wat hij goed en naar liefde doet, hij mag er blij mee zijn, maar trots is niet op zijn plaats. Naar waarheid en liefde handelen zou voor ieder mens het normale handelen moeten zijn, maar over het algemeen is het vermengd met onwaarheid en eigenliefde. Dat is op aarde de vrijheid van de mens.
In die vrijheid kan iedereen zich gedragen zoals hij wil, zoals het hem uitkomt, zoals hij het beste vindt, zoals hij in zichzelf ervan overtuigd is. Maar er is niet alleen de aarde waarop de mens tijdelijk leeft, er is veel meer. Er is de oneindige ruimte waarin oneindig veel aanwezig is, het universum waarin oneindig veel leven is en waar de mens op aarde nauwelijks enige weet van heeft. De mens denkt op de aarde groot te zijn, in zijn denken en zijn doen, met alles wat hij in de loop der eeuwen ontdekt heeft, op de aarde en in de ruimte om de aarde. De ruimte waarin de aarde haar plaats heeft, als het ware los hangend in de ruimte zoals zij geplaatst is met de zon en de maan en alle andere hemellichamen die door de mens ontdekt zijn. Maar er zijn in de ruimte veel en veel meer hemellichamen, sterrenstelsels, enzovoorts, die de mens nog niet ontdekt heeft en misschien ook wel niet zal ontdekken, omdat de afstand tot de aarde oneindig groot is.
Neem bijvoorbeeld een mier, voor een mier is tien kilometer een enorme afstand. Stel je als mens eens voor in de grootte van een mier te zijn, dan is alles veel verder weg. In de werkelijke ruimte van het oneindige is de mens nog niet het miljoenste deel van een zandkorrel, zo klein. Terwijl het ego van de mens daarbij vergeleken enorm is. Dat staat niet in verhouding tot hoe minuscuul de mens in Mijn Zijn is.
Toch is de mens zo belangrijk, omdat hij een kind van Mij is, van het Goddelijk Zijn, van Die Ik eeuwig levend Ben. En meer nog, de mens kan op de aarde tot dat kind-schap komen en van Mij het eeuwig ware leven erven en zijn, tot in de oneindige eeuwigheid. Hij hoeft daarvoor alleen Mij in de Mens Jezus Christus in zijn hart aan te nemen in waarheid, onvoorwaardelijke, onbaatzuchtige liefde en haar niet te overtreffen wijsheid. Zegen aan alle mensen die dat doen. Op alle andere mensen blijf Ik geduldig wachten, wetend dat ook zij eens Mij in Jezus Christus zullen aannemen en tot het ware eeuwige leven zullen komen.
Hemels Brood 8780
Wanneer iemand waarheid schrijft, Mijn waarheid, en hij wordt niet geloofd, wiens schuld is dat? Er is geen sprake van schuld, het is onbegrip voor wat waar is. Maar het kan voelen als een aanval op integriteit, wanneer waarheid in twijfel getrokken wordt en de schrijver van waarheid er persoonlijk op aangesproken wordt, dat wat hij schrijft geen waarheid is.
Het zijn niet de mensen die iemand aanwijzen om uitleg aan Mijn Woord te geven, Ik ben het die iemand aanwijst om Mijn Woord nader uit te leggen, wat mensen er ook van vinden. Ik ben het Die ziet of iemand in staat is om aan Mijn Woord nadere uitleg te geven. Wie degene bekritiseert die Mijn Woord naar waarheid en zoals Ik het hem ingegeven heb uitlegt, omdat hij het anders en niet als juist ziet, laat hij bij Mij in zijn hart komen, en aan Mij voorleggen wat het is dat hij als onjuist ziet. Dan kan Ik hem laten zien hoe Mijn Woord op de juiste wijze is uitgelegd. En zou het niet juist uitgelegd zijn, dan is dat tussen die mens en Mij en niet tussen mens en mens.
Want geen mens is zonder Mij in staat om onwaarheid van waarheid te onderscheiden, kom daarom altijd eerst bij Mij in je hart om te weten of je het zelf wel goed ziet. Sinds de uitstorting van de Heilige Geest is het juist zo dat iedereen in zijn hart bij Mij in Jezus Christus kan komen en in Mijn licht de zuivere waarheid kan gaan zien. De één zal meer licht kunnen verdragen dan een ander, maar kom en ga niet af op wat je zelf denkt aan waarheid te kunnen zien. Ieder mens kan alleen door Mij in zijn hart de waarheid zien en laat dat genoeg zijn. Het is niet de bedoeling dat werkelijk in Mij gelovende mensen elkaar bekritiseren. Voel ieder zelf of iets wel of niet zuiver is en kom met wat je als onzuiver ervaart bij Mij. Aan alle mensen zeg Ik, zie eerst in jezelf wat nog onzuiver is voor je een ander terechtwijst, laat dat maar aan Mij over.
Heb elkander lief in Mij in Jezus Christus en in die liefde lost alles naar waarheid op, op de daarvoor bestemde tijd en op de juiste wijze. Want Ik heb alle mensen even lief, en in Mijn liefde heeft alles plaats ten goede aan alle mensen.
Hemels Brood 8781
Op aarde, waar dag en nacht afgewisseld worden door de opkomst van de zon ’s morgens en de ondergang van de zon ’s avonds, en tijd verdeeld is in minuten, uren, dagen, enzovoorts, is het moeilijk te begrijpen, te voelen, hoe het leven eeuwig tijdloos is. Toch is werkelijk leven, Mijn ware leven, tijdloos. En dat kan niet anders zijn dan tijdloos, omdat Ik eeuwig oneindig Ben Die Ik Ben, altijd. Ik Ben alle tijd, eeuwig.
Tijd is voor de mens op aarde een opdeling in momenten waarop inzicht vergaard kan worden in Mij, jullie Schepper, God in Jezus Christus, en het leven Die Ik Ben en aan jullie mensen gegeven heb, met het besef te leven en de vrijheid om jezelf levend te kunnen ervaren. Op de vaste aarde, in een vast lichaam, in vastgezette tijd, is het moeilijk om ware vrijheid te begrijpen zoals die werkelijk is, om het onderscheid te maken tussen onvrijheid, gevangenschap en de werkelijke vrijheid van leven, Mijn leven, zonder vast lichaam, zonder vaste aarde, zonder vastgezette tijd. Maar Ik heb jullie mensen veel mogelijkheden gegeven om de ware vrijheid van leven, in ieder mens aanwezig, te vinden. En nog is het mogelijk om die ware vrijheid van leven, Mijn leven, in je te vinden in Jezus Christus, in waarheid, liefde en haar wijsheid.
Wie Mij, zijn leven in Jezus Christus, in zich gevonden heeft, die heeft de Weg in het licht van de waarheid gevonden, de Weg naar het eeuwig werkelijk vrije leven. Wie die Weg vervolgens gaat, door Mijn aanwijzingen op te volgen en Mijn liefde aan te nemen, die zal ervaren steeds losser te komen van al het wereldse waarin veel mensen zich onderdompelen omdat zij Mij in Jezus Christus, het ware licht, de ware Weg, nog niet gevonden hebben en nog vastgehouden worden in hun dromen, hun ongeloof, nog zoekend naar bewijzen. Bewijs voor wat nu eenmaal niet aards materieel te bewijzen is, terwijl zij zelf het bewijs van leven, Mij in Jezus Christus, in zich hebben, het ware geestelijke bewijs van leven, werkelijk licht.
Dat is hun vrijheid, materieel gevangen is het nog niet tot hen doorgedrongen wat werkelijke vrijheid is, de eeuwigheid van leven, van zijn, van bestaan in waarheid, liefde en haar wijsheid, werkelijk leven zoals Ik oneindig eeuwig leven Ben.
Hemels Brood 8782
Lieve mensen, Ik heb jullie van verstand voorzien, van een hart voorzien, Ik heb jullie van alles voorzien en de vrijheid gegeven om daar naar eigen goeddunken mee om te gaan. Ik heb jullie een hart gegeven om vanuit liefde met je verstand om te gaan. Met het verstand is veel te bereiken, maar weet daarbij dat je het meeste bereikt wanneer liefde het verstand leidt. Niet de liefde voor jezelf, maar de liefde voor Mij, Die jou alles gegeven heeft en nog geeft, en de liefde voor je medemensen. Dan geef je het beste aan iedereen, dus ook aan jezelf.
Dit is Mijn raad aan alle mensen, gebruik je verstand vanuit liefde, want leven is liefde en in haar is de wijsheid. Maar helaas beseffen lang niet alle mensen dat het verstand de leiding van het hart, van ware liefde nodig heeft om tot een werkelijke waarde te kunnen komen. En zo gebeuren er veel nare dingen op aarde die uit het verstand en de eigenliefde voortkomen. En wanneer de ene mens niet uit liefde handelt, denkt een ander, dan doe ik dat ook niet. En langzaam maar zeker is het verstand belangrijker geworden dan het hart. Handelen vanuit het verstand heeft de meeste waarde gekregen, omdat het lijkt alsof met het verstand meer te bereiken is dan met het hart. En zo heeft de mens steeds meer liefde verloren, zonder dat te beseffen en zonder dat hij beseft hoeveel werkelijke waarde hij daarmee verliest.
Zie, de mens leeft op de aarde in een materieel lichaam, het leven is eeuwig, maar dat lichaam niet. Veel mensen beseffen dat niet. En juist voor dat leven is de liefde uit het hart zo belangrijk, want werkelijk leven is liefde. En wanneer het lichaam sterft, leeft de mens verder, en ieder mens blijft verder leven zoals hij leefde in zijn materiële lichaam. En dan komt het eropaan hoeveel iemand naar Mijn raad geluisterd heeft, of hij vanuit liefde zijn verstand gebruikt heeft, of alleen vanuit zijn verstand geleefd heeft. Want op aarde lijkt het verstand de meeste waarde te geven, maar voor het leven heeft liefde de meeste waarde, omdat liefde het leven is en de wijsheid in haar aanwezig is, niet omgekeerd. Wat op aarde niet belangrijk lijkt, lieve mensen, is het wel voor het doorgaande leven. Ieder mens blijft na het verlies van zijn lichaam leven en ieder mens komt in die sfeer te leven, zoals hij op aarde leefde, vanuit zijn verstand, of vanuit zijn hart, vanuit liefde.
En dan blijkt dat leven vanuit het verstand nauwelijks waarde meer heeft, terwijl leven uit liefde dan juist een grote waarde heeft, omdat leven liefde is en het verstand in zich aanwezig heeft. Dus, lieve mensen, bedenk wat je wilt, een rijk verstandelijk leven op aarde, maar die rijkdom daarna verliezen, of uit het hart in liefde leven en op aarde nauwelijks rijkdom hebben, maar daarna in de ware rijkdom van vrede zijn. Maak je keus en leef het.
Hemels Brood 8783
Wanneer je inziet dat je iets niet goed gedaan hebt en je hebt daar spijt van, niet voor jezelf, maar oprecht voor die ander, die er nadeel door ondervond, dan is het je vergeven en hoef je er niet steeds weer bij stil te staan en je schuldig te voelen, ook al heeft degene die jij nadeel bezorgde je nog niet daadwerkelijk vergeven. Dat is dan tussen die ander en Mij.
Veel mensen hebben er moeite mee om een ander daadwerkelijk te vergeven voor wat hen is aangedaan. In situaties die heel veel schade, verdriet en pijn hebben gegeven en nog geven, is dat te begrijpen. Jammer is het, dat er dan nogal eens haatgevoelens blijven bestaan en nogal eens blijft iemand steeds weer uit haat reageren op wat hem is aangedaan. Spijt kan Ik aannemen en waar oprecht spijt over is wegnemen, maar haat kan Ik niet wegnemen, haat heeft gevolgen voor degenen met haat in zich. Alles wat iemand uit haat doet, zal hij eens toch moeten goedmaken en oprechte vergeving voor moeten vragen. Haat ontwricht mensen uit hun liefde en geeft vaak een verbittering die lang kan aanhouden, zelfs jaren een stempel kan drukken op iemands leven en de omgang met zijn medemensen.
Het vraagt heel veel geduld om met iemand die vol haat en verbittering is, om te gaan, want het richt zich ook op degenen die hem liefhebben of hem willen liefhebben, maar geraakt worden door de verbittering. Voor hen is het een enorme oefening, en wie dit mee te maken krijgt zeg Ik, wees zoveel je kunt met Mij in je hart in contact en daarbij zeg Ik, weet dat alle verbittering die in die mens aanwezig is en op jou gericht wordt, niets werkelijk met jou te maken heeft. Voor de verbitterde mens ben jij alleen degene om zijn verbittering naar te uiten, een andere manier van omgang is voor hem niet mogelijk zolang hij de reden van zijn verbittering niet onder ogen ziet en verwerkt.
Laat je er niet door kwetsen, het ligt niet aan jou. Laat het gaan in de wetenschap dat het zijn onvermogen is om wat hem ooit tot verbittering bracht te verwerken en te vergeven wat er ooit gebeurd is en hem schade berokkend heeft. Wanneer je dit in gedachten houdt, zul je het gemakkelijker kunnen verdragen en in rust kunnen blijven. Houd je vast aan Mij en wees gezegend in Mijn liefde voor alle mensen.
Hemels Brood 8784
Ik ben de steen des aanstoots, staat in de Bijbel geschreven. Dan kan de vraag opkomen, voor wie Ik de steen des aanstoots ben en wat ermee bedoeld wordt. Ik ben het ware leven, God in Jezus Christus, Ik ben de zuivere waarheid, het alles doordringende licht waarin de onvoorwaardelijke, onbaatzuchtige liefde en haar volmaakte wijsheid klaar en duidelijk te zien is als de eeuwige basis van Mijn leven.
In de Mens Jezus Christus ben Ik in ieder mens de waarheid van leven, en ieder mens komt Mij tegen in alles wat hij doet of laat, wanneer hij zich niet aan de waarheid, de onvoorwaardelijke, onbaatzuchtige liefde en haar wijsheid houdt. Hij zal zich aan Mij stoten en verwonden, zoals een mens zich verwondt wanneer hij tegen een grote steen botst. Ik zal steeds daar staan als een steen die hem de weg verspert, Ik zal steeds de waarheid van leven zijn en niemand doorlaten die zich niet aan de werkelijke basis van Mijn leven houdt. Iedereen die geen waarheid spreekt, niet naar onvoorwaardelijke, onbaatzuchtige liefde handelt, zal zich aan Mij stoten, want Ik ben leven, ook in hen die zich niet aan de basis van hun leven houden.
Maar voor alle mensen die Mij in hun hart hebben leren kennen en zijn gaan beseffen van Wie zij hun leven en hun bewustheid te bestaan gekregen hebben, die Mij in waarheid en liefde in Jezus Christus in hun hart willen volgen, ben Ik geen steen des aanstoots, maar ben Ik hun broeder die hen ten beste leidt naar het land van melk en honing. Denk daarbij niet aan een plaats, maar denk aan een hoedanigheid van besef van wat waar en liefdevol is, denk aan wat geestelijk duidelijk gaat worden. Want dat is het land van melk en honing, waar in jou alles door Mijn leiding geestelijk zichtbaar wordt en je gaat zien wat waarheid en liefde doet, vrede in het hart brengt en kracht geeft om de verleidingen van de wereld te weerstaan.
Ik ben alleen een steen des aanstoots voor hen die Mij verloochenen, die uit eigenliefde handelen, geen oog en zorg hebben voor de noden van hun medemensen, alleen vanuit eigenbelang handelen en daarmee veel mensen tekortdoen. Maar voor jullie, lieve mensen, die Mij in je hart kennen, ben Ik liefdevol en Ik leid jullie in liefde en haar wijsheid naar het land van melk en honing, dat is naar de vrede in je hart, hoe roerig het er in de wereld ook aan toegaat.
Hemels Brood 8785
Devotie. Devotie is een gemoedstoestand die verband houdt met nederigheid, deemoed, maar ook met een vorm van respect voor het heilige. In de wereldkerk werd aan de gemeenschap, de kerkleiders, paters en nonnen, devotie opgelegd voor het heilige. Regelmatig zijn er door de kerk mensen tot heilige verklaard. De kerk heeft regels opgesteld waaraan getoetst wordt of iemand heilig verklaard kan worden. Wie aan de regels voldoet wordt heilig verklaard en aanbeden met devotie.
Lieve mensen, niemand kan door een mens die zelf niet heilig is heilig verklaard worden. Geen mens kan door regels die door een mens zijn opgesteld heilig zijn. In Mijn hoogst zuivere Goddelijke Wezenlijkheid, in Mijn ondoordringbare licht, ben alleen Ik Heilig en de ware aanbidding komt alleen Mij toe, jullie Schepper, God Almachtig, niemand anders. Aanbid Mij in Jezus Christus, want Hem is alle macht gegeven en Ik ben in Jezus Christus in alle mensen aanwezig. Iedereen kan Mij in Jezus Christus in zijn binnenste ontmoeten, in waarheid en liefde met Mij spreken, naar Mij luisteren en te weten komen wat Mijn Wil voor alle mensen is.
Wie zijn eigen wil kan loslaten en zich geheel met Mijn Wil kan verenigen, omdat hij het helemaal eens is met Mijn Wil, Die waarheid en liefde is en hem veel meer geeft dan hij met zijn eigen wil ooit voor elkaar kan brengen, die zal Mijn kracht in zich ervaren en steeds weten hoe te handelen in waarheid, goedheid en liefde, in alle omstandigheden. Toch is het niet zo dat wie dit leest en bij zichzelf voelt dat dit waar is en besluit om zijn wil los te laten voor Mijn Wil, hem dat op dat moment ook zal lukken. De eigen wil is met zoveel gebeurtenissen, met zoveel situaties, verlangens en werkzaamheden verweven, dat het een proces is om de eigen wil daar helemaal van los te maken voor Mijn Wil. Maar wie ertoe besluit om zijn eigen wil af te staan voor Mijn Wil, die zal Ik in Jezus Christus door dat hele proces van loslaten en aannemen leiden.
In hem zal Ik alles tonen waaraan zijn eigen wil nog verbonden is en gaandeweg zal hij zijn wil offeren voor Mijn Wil, tot hij uiteindelijk in alle vrijheid zijn wil helemaal heeft losgelaten en tot Mijn Wil gekomen is. Dan is hij helemaal gekomen tot de volkomen waarheid, de onvoorwaardelijke, onbaatzuchtige liefde en haar niet te overtreffen wijsheid in alles.
Hemels Brood 8786
De spiraal van leven op aarde, de keten van voedsel van de eerste tot de laatste schakel, komt uit in Mijn ware onvoorwaardelijke, onbaatzuchtige liefde en haar niet te overtreffen wijsheid, Mijn eeuwig oneindig gelukzalige leven. Alle leven is uit Mij en alles wat op de aarde leeft, is van oorsprong Mijn leven.
Maar al de verschillende vormen van leven zijn via verschillende hoedanigheden op aarde gekomen. Er bestaan oneindig veel verschillende situaties waar levende wezens plaats hebben, overeenkomstig hun aard, voortkomend uit de zeven geesten die Ik uit Mij in vrijheid gebracht heb. Zes van de zeven geesten zijn Mij trouw gebleven, terwijl de zevende geest zich van Mij afkeerde met de gedachte zelf meer te kunnen zijn dan Ik Ben, wat eeuwig niet mogelijk is, omdat Ik alleen het eeuwig onveranderlijke, niet te evenaren leven Ben. Alle zeven geesten hebben naar hun aard levende wezens uit zich voortgebracht en werelden met hen bevolkt. Ook de zevende geest bracht naar zijn aard levende wezens voort, maar met zijn gedachte boven Mij te kunnen staan waren zij gedoemd om met hem in de eeuwige dood terecht te komen.
Dat kon Ik in Mijn liefde niet laten gebeuren en in Mijn gedachte kwam het Woord, hem en de zijnen te redden en Mijn Woord werd waarheid en Ik schiep de aarde met alles erop en eromheen, met de mens als kroon op de Schepping, bestemd om in vrijheid tot de waarheid van Mijn eeuwig onveranderlijke leven te komen, tot de waarheid van Mijn onvoorwaardelijke, onbaatzuchtige liefde en haar niet te overtreffen wijsheid te komen. En op de aarde bracht Ik de spiraal van leven, zodat alle leven wat uit de zevende geest voortgekomen is, van het kleinste door het planten- en dierenrijk kan opgroeien en tot een mens kan komen en zich het ware leven eigen kan maken.
Maar niet alleen uit de zevende geest voortgekomen levende wezens komen op aarde, ook van de andere zes geesten komen wezens met de aard van de geest waaruit zij zijn voortgekomen op de aarde, rechtstreeks via de weg van de geboorte. Zo hebben alle mensen op de aarde naar hun oorsprong een verschillende aard, terwijl hun leven toch Mijn leven is. In het grote geheel zijn alle mensen in Mij levend met elkaar verbonden. Wat hun aard ook is en wat de mens in zijn vrijheid ook doet of laat, hij zal hoe dan ook aangetrokken worden door Mijn licht. Door het verschil in aard zal de ene mens eerder tot Mijn licht komen dan de ander.
Om alle mensen te helpen in hun groei naar Mijn licht ben Ik Zelf in de Mens Jezus Christus op aarde gekomen en heb Ik Mij als mens ondergeschikt gesteld aan Mijn Goddelijk Almachtig vermogen, heb Ik Mij onschuldig laten veroordelen en kruisigen, met de dood als gevolg. Maar op de derde dag na Mijn dood ben Ik uit de dood opgestaan, de Mens Jezus Christus, met al Mijn Goddelijke Macht, en daarmee heb Ik een Weg gebaand voor alle mensen en hen behoed voor de eeuwige dood. Met de uitstorting van de Heilige Geest kunnen alle mensen Mij in Jezus Christus ontmoeten in hun hart en via Mijn Weg tot het ware eeuwig gelukzalige leven komen. Ook zij die uit de zevende geest op aarde gekomen zijn, maar door hun weerbarstigheid veel leed op aarde gebracht hebben.
Lieve mensen die Mij in je ontmoet hebben, op welke wijze dan ook, wat er op de aarde gebeurt in deze tijd is in Mijn grote Plan opgenomen om alle mensen, ook zij die afgedwaald zijn van de waarheid, terug te brengen tot het Ene ware gelukzalige Leven, Die Ik Ben, voor altijd. Want zie, Ik ben de Herder van één kudde schapen en Ik zal alle schapen tot Mij brengen en geen één zal verloren gaan. Omdat Ik al mijn schapen even oneindig diep liefheb.
Hemels Brood 8787
Lief mens, wanneer je denkt dat je alleen staat, Ik ben er voor jou. Wanneer je denkt dat mensen je niet begrijpen, Ik begrijp je. Wanneer je gedwongen wordt een andere weg te gaan dan je wilde, Ik loop naast je. Wanneer je niet weet hoe een probleem op te lossen, Ik laat het je weten. In alle opzichten ben Ik er voor jou, om je te helpen, te steunen, te begeleiden, niet even, een moment, maar altijd, elke dag en nacht.
Alleen, Ik ben niet zichtbaar zoals je medemensen materieel zichtbaar zijn, Ik ben niet zo zeer buiten jou, maar veel meer in jou, in je binnenste, innerlijk. Ik ben er zoals je gevoelens in jou zijn, zoals jouw weten in jou is, zoals jouw gedachten in jou zijn. Die zijn niet materieel zichtbaar, maar ze zijn er wel en in jouw besef ervan zou je kunnen zeggen dat zij in jou zichtbaar zijn. Die manier van zichtbaarheid bedoel Ik, op die manier ben Ik in jou zichtbaar. Op die manier kan Ik jou laten weten, als een ingeving, hoe met allerlei situaties om te gaan, hoe met mensen om te gaan die jou niet begrijpen, of jou niet geloven in wat waar is, hoe problemen op te lossen, en nog veel meer.
Ik kan jou innerlijk tot zicht brengen op wat waar is, op wat belangrijk is, Ik kan je laten weten wie je kunt vertrouwen en wie niet. Ik kan jou helpen los te laten wat jou geen goed doet, zoals wrok tegen iemand die jou pijn deed, Ik kan je helpen mensen die je kwetsten te vergeven, en geduld te hebben met mensen die moeilijk in omgang zijn, mensen te accepteren die jou niet zien staan. Wellicht denk je nu, hoe dan? Zie, lief mens, Ik ben altijd in jou je leven, jouw leven is uit Mij en levend ben Ik in jou, en jij hebt Mijn leven en het besef te leven in vrijheid gekregen, Ik hoef er niets voor terug.
Dat wil niet zeggen dat jij dan Mijn leven los van Mij zelf bent, want dat is niet mogelijk, Ik Ben leven en dat ben Ik in alles wat leeft, in planten, in dieren en in de mens. In alle mensen, of zij dat weten of niet weten, dat maakt geen verschil. Maar het beseffen daarvan maakt wel verschil. Want wanneer jij beseft dat Ik in jou levend ben, dan kun jij Mij in jou ontmoeten, dan kan Ik jou innerlijk laten zien Wie Ik Ben, zoals Ik uitgelegd heb wat innerlijk zien is. Het is jouw vrijheid Mij wel of niet te willen ontmoeten. Dit wil Ik jou nog zeggen, Ik heb jou lief, innig lief, en uit Mijn liefde voor jou wil Ik alleen dat het je goed gaat, dat Ik jou mag helpen, in Mijn liefde voor jou zichtbaar mag zijn.
Wanneer jij dat wilt, laat Mij dat dan in jou weten, dan maak Ik Mij in jou zichtbaar zoals Ik dat zojuist heb uitgelegd. Zeg dan in je eenvoudig, Here Jezus, ik wil U graag zien en ontmoeten. Dat is genoeg. Dan ga jij Mij in Mijn liefde voor jou langzaam maar zeker steeds meer in je zien en ontmoeten.
Hemels Brood 8788
Zoveel van wat mensen op aarde nastreven en doen lijkt onschuldig, maar is het niet. Er schijnt een vals licht op en mensen zien niet dat het een vals licht is. Juist wanneer veel mensen door hetzelfde valse licht worden aangetrokken, wordt het valse licht als echt gezien. Veel van wat mensen nastreven is tijdverdrijf, is vermaak, en het overige is werk om geld te verdienen. Zolang alles in een bepaalde cadans verloopt, verdragen mensen elkaar, maar dat kan door een klein meningsverschil omslaan in ruzie en strijd.
Voor een goede samenleving heeft de mens leiding nodig. Maar de vrijheid die de mens heeft, weerhoudt hem ervan leiding te accepteren, terwijl ieder land een regering heeft die het land leidt. Maar ook een regering heeft leiding nodig. En nu juist denken regeringsleiders dat zij boven zich geen leiding nodig hebben. En hoewel mensen de regeringsleiders gekozen hebben op grond van wat zij aangaven te zullen gaan doen, wordt dat, eenmaal gekozen, doorgaans slechts deels of zelfs niet waargemaakt. Toch, regeringsleiders hebben met elkaar te maken en met de kiezers, en wie leidt dat in goede banen?
Zo gaat het er in veel landen aan toe, er is geen werkelijke leiding, geen leiding die niet aan zichzelf denkt, doet wat hij beloofd heeft, goed is voor anderen en zichzelf buiten beschouwing laat, die zijn leiding bij Mij zoekt en zich door Mij laat leiden in waarheid, liefde en haar wijsheid. En zou één van de regeringsleiders Mij wel zoeken om hem te leiden, dan is zijn plaats in de regering moeilijk vast te houden, dan zullen de anderen hem zien als een bedreiging voor de privileges die zij zichzelf gegeven hebben. Zie, lieve mensen, in welk land je ook woont, zelfs in een land met goede sociale voorzieningen is het niet volmaakt, omdat het Mijn liefdevolle wijze leiding niet heeft.
Het enige wat jullie, in Mij en Mijn wijze liefde gelovende mensen, kunnen doen, is in je vrijheid Mij te volgen in je hart, Mij jouw Leider te laten zijn. Dan leid Ik je door alle voorkomende situaties heen en help Ik je te verdragen wat niet aangenaam en goed is. Gehoorzaam aan de regering voor wat aan haar is en gehoorzaam aan Mij voor wat aan Mij is. Weet dat Ik hoe dan ook je hoogste Leider ben, Die jou en alle mensen de beste leiding geeft in waarheid, liefde en haar wijsheid, los van welke regering dan ook.
Hemels Brood 8789
Hoe meer iemand denkt met overheersing, met bedreigingen, met onderdrukking, met dwang zijn macht te vergroten, des te meer zal hij deze verliezen. En wanneer het zijn tijd is om zijn verblijf op de materiële aarde in een materieel lichaam te verlaten, zal zijn macht geheel oplossen in het niets en zal hij gebukt gaan onder dezelfde macht die hij anderen oplegde.
Ik heb alle mensen vrijheid gegeven, zodat ieder mens in vrijheid kan ontdekken wie hij is en Wie Ik Ben en uit Wie hij leeft, niet om over elkaar te heersen, juist niet. Vrijheid is pas werkelijke vrijheid in waarheid, liefde en haar wijsheid. In zijn vrijheid kan een mens ten onrechte denken heer en meester over het leven te zijn en het recht te hebben andere mensen zijn wil op te leggen. In de ware vrijheid heeft ieder mens alleen het recht om zijn eigen leven te leiden. Omdat geen mens als enige op de aarde verblijft en er veel mensen tegelijk op de aarde verblijven, heeft ieder mens altijd ook met zijn medemensen te maken, wat zij denken, doen en laten en met alles wat er op aarde is en gebeurt.
Daarbij komt dat het leven dat ieder mens in zich ervaart Eén en hetzelfde leven is, Die Ik Ben, en Ik uit Mij aan alle mensen gegeven heb en waarmee alle mensen in Mij met elkaar verbonden zijn. In die verbondenheid hebben alle mensen te maken met alles wat hun medemensen denken, doen en laten. Wanneer nu de ene mens de vrijheid van een ander mens belemmert of afneemt, belemmert en vermindert hij zijn eigen vrijheid. Wie zijn vrijheid behouden wil zoals Ik hem die gegeven heb, doet er goed aan ieder ander mens in zijn vrijheid te laten, de ander niets op te leggen, het handelen van de ander te verdragen, kwetsend gedrag te vergeven, de ander niet te oordelen, geduld te hebben met misvattingen en misdragingen, terwijl dat allemaal gevat is in de barmhartige liefde.
Ik weet dat het op aarde niet zo gemakkelijk is om dat te bereiken zoals het hier staat. In Jezus Christus heb Ik op de materiële aarde in een materieel lichaam Zelf ervaren hoe moeilijk dat is. Toch heb Ik vastgehouden aan de barmhartige liefde en daarmee, lieve mensen, heb Ik voor alle mensen de Weg bereid waarlangs jullie allemaal, Mij volgend, kunnen volhouden in de barmhartige liefde te blijven, tot jullie verblijf op de materiële aarde in een materieel lichaam voorbij is en je in de vrijheid van het eeuwige leven in Mijn liefde wordt opgenomen om voor altijd vrij en gelukkig te zijn in Mijn waarheid, liefde en haar wijsheid.
Hemels Brood 8790
Er zijn veel mensen die een bepaalde genotzucht hebben, dat kan drank, seks, drugs of wat dan ook zijn, en weinigen van hen beseffen dat zij, wanneer zij daaraan toegeven, hun vrijheid van eigen bestuur weggeven. Zij worden geleid door hun genotzucht en dat is de verleider welgezind. Want met deze genotzucht kan hij die mens manipuleren en zijn gedachten onzuiver maken.
Ook zij die in Mij geloven, maar niet los zijn van een genotzucht, hebben kans door de verleider gemanipuleerd te worden en hij kan hen onzuivere gedachten ingeven die zij als zodanig niet herkennen. Voor alle mensen met een genotzucht die niet in Mij geloven, is het een ander verhaal dan voor hen die in Mij, Mijn liefde en haar wijsheid geloven. Want door de genotzucht heeft de verleider een ingang om de gedachten met onzuiverheid te vermengen, zonder dat die mens dat beseft. Nu is er natuurlijk voor hen die in Mij geloven de vraag, wat te doen wanneer er sprake is van een niet te beheersen genotzucht. Eerst zal die mens bij zichzelf moeten erkennen dat hij geen macht over zijn genotzucht heeft. Bekennen is één stap, maar nodig is het te erkennen, want erkennen gaat dieper dan bekennen. Erkennen dat hij er geen macht over heeft.
Meestal stamt een genotzucht uit het verleden, het kan te maken hebben met een gemis waarvoor het genot een compensatie is. Wanneer dit gemis niet onderkend en uit de weg geruimd is, kan de genotzucht die daaraan gekoppeld is niet opgelost worden. En, lief mens die de strijd is aangegaan met je genotzucht, Ik zeg je, kom in alle oprechtheid in je hart bij Mij en Ik laat je zien met welk gemis het verbonden is. Dan kan Ik je helpen dat gemis los te laten, want bij Mij is geen gemis aan wat dan ook. En wanneer jij je daarvan bewust bent en dat gemis kunt loslaten, dan kan Ik je verder helpen. En wanneer jij dan aan Mij vraagt de macht over het genot wat jou beheerst over te nemen en het aan Mij laat, dan zorg Ik dat het oplost en niet meer terugkomt.
Weet dat het altijd ook te maken heeft met de werkelijke liefde, Mijn werkelijke liefde, die in alle opzichten onvoorwaardelijk, onbaatzuchtig en offerend is in alles. Wil je oprecht verlost worden van een genotzucht, kom dan met grote ernst bij Mij en samen lossen we het op in ware liefde.
Na het schrijven van dit Hemels Brood 8790 kreeg ik nog dit te schrijven:
Alles wat iemand te doen heeft op aarde, waar hij ten diepste inzicht over nodig heeft in zichzelf van Mij en wat nodig is voor hem om aan Mij te offeren, om helemaal tot Mijn ware liefde te komen, is aan hem en kan niemand van hem overnemen. De enige Weg is een volledige overgave aan Mij in Jezus Christus, dan kan Ik, en alleen Ik, het van hem overnemen.
Dat is ook de betekenis van de vergelijking die in de Bijbel staat over de wijze en de dwaze maagden.
Ook wil ik de lezers nog dit laten weten:
In de nacht voordat ik ‘s morgens dit Hemels Brood 8790 te schrijven kreeg, had ik een droom. In die droom werd ik overvallen door een genotzucht en terwijl dat gebeurde besefte ik dat dit niet goed was. Maar gelijk voelde ik ook dat ik de kracht en de macht niet had om het te stoppen. Ik riep Jezus en vroeg Hem met ernst, of Hij de kracht en de macht voor mij wilde overnemen, juist omdat ik inzag er zelf niet de kracht voor en de macht over te hebben. En Hij nam het over en het was weg. Nadat ik ontwaakte overdacht ik de droom en besefte ik eens te meer hoe belangrijk het is dat wij beseffen zelf geen macht en kracht te hebben dan door Jezus Christus. Amen.
Hemels Brood 8791
Let op met het doen van beloften, want wat je vandaag denkt met zekerheid te kunnen beloven, kan op het moment dat het erop aankomt wel helemaal niet mogelijk zijn, of kan jou of anderen schade toebrengen, wat je niet bedoelde. Een belofte is niet zomaar iets, er zit een waarde aan die jij beweert tot werkelijkheid te zullen maken. Maar waar je ook aan denkt zeker van te zijn, je kunt nooit ergens helemaal zeker van zijn, zonder Mij. Geen mens kan overzien wat Ik kan overzien, en Ik overzie alles, omdat Ik Alles Ben, en omdat alles Mijn Leven is en alles Mijn gedachten zijn, alles uit Mij bestaat, leeft, is. Alleen Ik kan een belofte doen en deze nakomen. Ik heb een belofte gedaan en deze doe Ik gestand. Maar het hoe en wanneer is aan Mij in Jezus Christus.
Lieve mensen, doe zonder Mij geen beloften, niet aan Mij en niet aan je medemensen, want je zult er spijt van krijgen wanneer je die belofte niet kunt waarmaken. Ik zeg je, zonder Mij is geen belofte waar te maken. Zie Petrus. Hij wist zeker dat hij Mij in welke situatie dan ook niet zou verloochenen, maar Ik zag in hem dat hij dat wel zou doen. Hij dacht werkelijk zelf de macht en de kracht te hebben om Mij niet te verloochenen, maar geen mens heeft zelf macht en kracht. Al lijkt het nu in de wereld dat er leiders zijn met grote, mensen onderdrukkende macht, dat is slechts een om wijze redenen door Mij toegestane macht, maar zeker niet hun macht als een bezit. Door wat zij denken aan macht te hebben, doen zij wat nodig is om de mens op de aarde tot een nieuw besef te brengen, zonder dat zij dat weten. Zoals Judas Mij verraadde, zonder het besef te hebben hoe hij daarmee een rol speelde die alle mensen ten goede zou komen. Want juist door zijn verraad kon gebeuren wat nodig was om alle mensen te redden van wat anders de eeuwige dood zou zijn.
Lieve mensen, blijf in je hart bij Mij, doe geen beloften, vertrouw op Mij, luister naar Mij in je hart en volg Mij in het vertrouwen dat alles gaat en komt zoals dat voor iedereen het beste is. Dat is Mijn belofte en die doe Ik gestand. Laat dat genoeg zijn!
Hemels Brood 8792
Uit liefde voor alle mensen help Ik alle mensen altijd. Ook de mensen die niet in Mijn bestaan geloven, die niet beseffen dat Ik hun leven ben, dat zij leven omdat Ik hen Mijn leven geef. Ik help altijd zonder de vrijheid van de mens te belemmeren, en Ik heb daarbij altijd hetzelfde doel voor ogen, ieder mens te brengen tot het eeuwig ware gelukzalige leven, Die Ik Ben.
Mijn hulp gaat wel over verschillende wegen, iemand die niet in Mij gelooft en denkt zelf zijn leven te bezitten, geef Ik andere wegen te gaan dan iemand die wel in Mij gelooft. Omdat er veel verschillende manieren van geloven in Mij zijn, veel verschillende religies met ieder hun eigen interpretaties, en kerken met een vastgelegde leer over hoe te geloven, zijn er veel verschillende wegen, al naargelang hoe iemand gelooft. Er zijn ook mensen die geen religie aanhangen en geen lid zijn van een kerk, die eenvoudig in Mij en Mijn bestaan, in Mijn liefde geloven en Mij in Jezus Christus in hun hart gevonden hebben. En zij ontmoeten Mij regelmatig in hun hart, in Mijn waarheid, liefde en haar wijsheid.
Aan jullie, lieve mensen, zeg Ik, alle mensen zijn Mij in Mijn liefde en haar wijsheid evenveel waard en Ik geef alle mensen de beste wegen om te gaan, maar in jullie vrijheid kan Ik jullie in je hart de beste weg om te gaan aanreiken. Om jullie vrijheid niet te belemmeren is het daarbij nodig dat jullie er in je hart voor bij Mij komen en Mij vragen wat goed is om te doen of te laten en steeds weer naar Mij in je hart te luisteren. Niet dat Ik je niet help wanneer je niet in je hart bij Mij komt en zelf invulling geeft aan je doen en laten, maar Ik kan je in je vrijheid alleen de beste weg om te gaan tonen, wanneer je ervoor bij Mij in je hart komt. Kom je eens niet, dan help Ik je toch, alleen anders dan wanneer je wel gekomen was. Omdat je vrij bent en Ik jou nooit zal dwingen om Mijn beste weg te nemen, als je zelf een andere weg kiest.
Begrijp hoe nauw dat ligt, dat jij geheel vrijwillig bij Mij komt om naar Mij te luisteren, niet uit plicht, of om er zelf beter van te worden, maar omdat je Mij en Mijn raad liefhebt, en in liefde voor Mij ziet dat Mijn adviezen niet specifiek voor jou zijn, maar vooral ook het beste voor alle mensen zijn. Laat het uit ware liefde voor Mij en voor alle mensen zijn wanneer je voor raad bij Mij komt, en Ik geef je Mijn Koninkrijk. Begrijp je.
Hemels Brood 8793
Wanneer mensen gaan zoeken naar bewijzen over de verhalen die in de Bijbel staan, zullen zij tegenstrijdigheden tegenkomen. Dan blijkt dat de verhalen die in de Bijbel staan niet helemaal naar de letterlijke waarheid geschreven zijn en worden de feiten belangrijker dan de betekenis. Wat daarmee gebeurt, is dat het wonderbaarlijke van hoe het in de Bijbel staat, wordt teruggebracht tot bijvoorbeeld een te begrijpen natuurverschijnsel. Soms wordt zo’n beschreven gebeurtenis ook ontrafeld tot twee verschillende gebeurtenissen, die ongeveer in dezelfde tijd plaatsvonden en door de schrijver samengevoegd zijn tot één verhaal, wat het in de feitelijke werkelijkheid niet was.
Waar deze onderzoekers van de waarheid aan voorbijgaan, is dat de verhalen in de Bijbel niet bedoeld zijn om situaties letterlijk en feitelijk door te geven, want als dat de bedoeling was, dan zou dat wel gedaan zijn. Bedoeld was het om met deze verhalen een betekenis van geestelijke aard over te dragen, een betekenis die een geestelijk inzicht kan geven over het leven, over Mijn leven. Zo’n geestelijk inzicht is in een deels ware gebeurtenis verhuld neergeschreven door mensen die door Mij daartoe geroepen zijn, met de bedoeling dat de betekenis begrepen kan worden door hen die daar van Mij innerlijk de mogelijkheid toe hebben gekregen. Juist in de tijd dat deze verhalen in de Bijbel opgeschreven werden, waren er veel mensen die de spot dreven met de waarheid, zoals ook nu veel mensen de spot drijven met de waarheid van leven, en voor hen is de ware betekenis dan ook verhuld. In alle tijden zijn er mensen door Mij toe geroepen om de diepere geestelijke betekenis van Mijn Woord, neergeschreven in de verhalen in de Bijbel, naar waarheid te begrijpen en nader uit te leggen aan hen die het vermogen hebben om te begrijpen.
Met de komst op aarde van Mijn Zoon Jezus Christus, met Zijn lijden, Zijn sterven, Zijn opstanding uit de dood, Zijn ten Hemel stijging, en vooral ook met de uitstorting van de Heilige Geest, is het voor alle mensen mogelijk geworden om in zich in verbinding met Jezus Christus te komen. Daarmee is het voor alle mensen mogelijk om innerlijk uit Hem te gaan begrijpen wat de verhalen die in de Bijbel staan geestelijk gezien te zeggen hebben. En zo is er in deze tijd een groter groeiend aantal mensen die innerlijk zijn gaan begrijpen wat de inhoud van de Bijbel werkelijk zegt. Dan is het niet meer belangrijk om te weten of wat er geschreven staat letterlijk gebeurd is, dan is het van het grootste belang om de geestelijk ware boodschap te gaan begrijpen.
En, lieve mensen, daarvoor hoef je niet per se de Bijbel te lezen, je kunt ook in je hart bij Mij in Jezus Christus komen en Ik kan je de geestelijke betekenis van alles wat er in de Bijbel staat uitleggen, in Mijn ware liefde, zodat je de waarheid van Mijn leven in jou ten diepste gaat begrijpen en in je vrijheid zelf gaat zijn.
Hemels Brood 8794
Lieve mensen, wanneer je misschien wat angst hebt om te sterven, je sterft niet. Je materiële lichaam sterft, jij niet. Jij blijft leven zoals je op de aarde levend bent, zoals je innerlijk zelf bent, jij blijft wie je bent. Je komt vanuit je materiële lichaam in het geestelijke zijn, zoals jij in jezelf voelt dat je leeft, met jouw hoedanigheid van leven, met alles wat je aan goedheid en liefde bent, met alles wat jij van Mij je bewust bent en kent.
Heb geen angst voor wat jij als onbekend beschouwt, want wat jij nu van jezelf persoonlijk beseft, dat besef behoud jij en leef jij, hier en daar. En Ik ben dan evengoed bij jou zoals Ik nu op de aarde bij jou ben. Jij zult dan in jouw sfeer samen zijn met anderen, met hen die jou dierbaar zijn en met hen voor wie jij dierbaar bent. Jij zult dan niet meer afhankelijk zijn van een materieel lichaam, met de lichamelijke mankementen waar je op aarde mee te maken hebt, en met de gevolgen van de gebeurtenissen die er op de aarde zijn. Er zal genezing voor je zijn van alles wat je nu nog niet kunt begrijpen, van wat je nu nog hebt aan misvattingen, en wat nog onduidelijk voor je is, zal duidelijk worden.
Lief mens, na je sterven sta je niet alleen in een onbekende situatie, je komt in het voor jou bekende geestelijke zijn, zoals jij je dat op aarde bewust bent geworden. Dat zijn dan de vormen om je heen, anders dan op aarde, want er is dan geen materie meer. In jou kun je het geestelijke nu al ervaren, zien, door je innerlijke contact met Mij, jouw werkelijke leven. Veel ben je al geestelijk uit Mij gaan begrijpen, Mijn liefde ben je al in jou gaan voelen, gaan beseffen. Lief mens, daarin zul je opgenomen worden en dat zal niet onbekend voor je zijn, het zal zijn zoals het op aarde al bekend voor je is.
Jij hebt op aarde nog tijd om te zijn, leef daar Mijn waarheid en liefde, zoals je dat nu doet, en maak je geen zorgen. Ben op de aarde en blijf jezelf, blijf bezig met wat je doet, dat is goed. Vertrouw op Mij, want wat je doet is nodig voor zoveel mensen. Jij leeft nu en altijd, hier of daar, leef nu hier en leef later daar. Doe nu wat je kunt en blijf bij Mij in je hart, en weet, Ik draag jou in Mijn liefde, hier en daar.
Hemels Brood 8795
Hemelse Vader, U bent zo enorm groot, U bent zo oneindig veel, dat wij kleine mensen op de aarde de omvang van alles, van Uw Zijn, niet kunnen bevatten en ons hart kan Uw liefde nauwelijks doorvoelen, en toch laat U mij soms ineens iets doorzien, doorvoelen, en ik kan het dan niet goed onder woorden brengen.
Het verstand neemt het bij jullie mensen nog vaak over van het hart, het denken komt vaker voor het voelen te staan en trekt het verstaan van Mijn Woord weg uit het hart. Alleen het hart heeft het vermogen om Mijn Woord, Mijn ingevingen, ten diepste te doorvoelen en in dat doorvoelen te begrijpen, en op momenten kan dat diep ervaren worden. Maar wanneer het verstand het aangereikte gaat overdenken, gaan er onderdelen van het aangereikte verloren, omdat die met het verstand overdenkend niet te begrijpen zijn. Hetzelfde gebeurt er wanneer geprobeerd wordt om wat Ik in het hart heb aangereikt, met woorden weer te geven.
Maar wanneer het belangrijk is om wat Ik in het hart heb aangereikt met medemensen te delen, help Ik om dat zodanig op te schrijven, dat het geschrevene in het hart gevoeld wordt, wanneer het met Mij samen gelezen wordt. De verbinding met Mij opent dan de gevoeligheid van het hart en dan kan in het hart dieper verstaan worden wat alleen met het verstand niet ten diepste begrepen kan worden. Wie bij Mij komt om van Mij de diepere betekenis van al wat er is en gebeurt in Mijn ware liefde te gaan zien, die zal Ik innerlijk voeden en leiden naar de diepere betekenissen van Mijn werken, in de mate van zijn vermogen. Wie regelmatig bij Mij komt, die leert Mijn Woord en Mijn liefde in hem steeds meer zonder woorden te doorvoelen en dieper te begrijpen, maar het diepste ervan kan hij niet in woorden weergeven, omdat er geen woorden voor zijn.
Hij kan het beschrijven, en daarmee zo veel mogelijk onder woorden brengen wat hij doorvoeld heeft, en wie in eenzelfde mate het vermogen heeft om Mijn Woord en Mijn liefde innerlijk, zonder woorden te verstaan, die zal in zich van Mij in zijn hart doorvoelen wat er met het geschrevene gezegd wordt. Maar de doorsnee mensen zullen er geen aandacht voor hebben, aan hen is zo’n innerlijk doorvoelen nog niet besteed. Deel in vreugde met elkaar wat je van Mij innerlijk doorvoelt en begrijpt en wees daar met elkaar blij mee. Het is Mijn liefde in je hart waardoor jij wat Ik je aanreik kunt doorvoelen, het is een ware genade die onbemerkt doorwerkt in Mijn liefde voor alle mensen.
Hemels Brood 8796
Zelfs het moeilijkste wat een mens mee te maken krijgt op aarde is uit Uw liefde.
Al staat er nog zo geschreven dat het Mijn gramschap is, Mijn toorn, het is uit Mijn liefde en haar wijsheid, de afwijzing van alles wat niet Mijn ware liefde als kern heeft. Ik kan wat geen liefde is niet dulden, het tegenovergestelde van Mijn liefde niet laten voortgaan. Vanuit Mijn liefde zal het daarom dienstbaar zijn aan Mij, Mijn waarheid van Zijn, Mijn onvoorwaardelijke, onbaatzuchtige liefde en haar wijsheid. Die wijsheid zal onverbiddelijk zijn voor al het kwaad, en hoe ernstiger het kwaad, des te ernstiger zal Mijn onverbiddelijkheid zijn, maar de kern zal altijd Mijn liefde en haar wijsheid zijn.
Al degenen die te lijden hebben van het kwaad zullen daarvoor vergoed worden naar de mate van hun onvoorwaardelijke, onbaatzuchtige liefde in hun doen en laten en de kansen die zij kregen om niet in het kwaad mee te gaan. Maar velen zijn meegetrokken in het kwaad, uit angst of uit onvermogen om het te weerstaan. Voor hen zal Ik een mate van mildheid betrachten, omdat de kern bij het kwaad ligt en zij daarzonder geen kwaad gedaan zouden hebben. Er is veel kwaad op de aarde, maar het zal nooit de overhand hebben, omdat het geen bestaan is, geen leven heeft. In alle eeuwigheid is er tot in de oneindigheid alleen Mijn leven en Mijn leven is alle leven, en werkelijk leven is waarheid, liefde en haar wijsheid.
Jullie, lieve mensen, die in Mij en Mijn liefde geloven, zijn beschermd tegen het kwaad, zodat het jullie niet kan meetrekken. In jullie ben Ik levend in Jezus Christus aanwezig. Jullie afdwalingen hebben niets van het kwaad in zich, het is zwakte en gebrek aan volledig zicht op de waarheid van Mijn leven, jullie zijn nog groeiend in Mijn werkelijk volmaakte liefde en haar wijsheid. In jullie hart is geen kwaad, jullie hart is verzegeld door Mijn liefde, en wat jullie ook mee te maken krijgen, in jullie hart ben Ik blijvend in Jezus Christus, daar kan niets of niemand iets aan veranderen. En al zijn jullie weinig in getal, verspreid over de aarde en voor de wereld niet zichtbaar, jullie zijn voor Mij belangrijk en jullie plaats op aarde is belangrijk, jullie eenheid in Mij met elkaar is belangrijk. Want in jullie kan Ik Zijn, Jezus Christus, Verlosser van al het kwaad. Weet dat en begrijp wat Ik jullie hiermee gezegd heb.
Hemels Brood 8797
In de Bijbel staat geschreven, ‘En Henoch wandelde met God’. Denk niet dat het daarbij ging om een letterlijk wandelen met Mij, door een mooie omgeving met een heerlijk zonnetje en dat wij dan wat fijne gesprekjes hadden en alles prachtig was. Henoch volgde Mij in al zijn doen en laten, hij luisterde naar Mij, deed alles zoals Ik hem dat aanraadde, kwam met al zijn problemen bij Mij, leefde naar Mijn wet, Mijn orde en Mijn liefde in alle opzichten.
Dat is de betekenis van zijn wandelen met Mij. Hij liet Mij zijn Gids zijn voor zijn leven, hij vertrouwde in alles op Mij en had Mij lief en wist dat Ik hem liefhad. Ik was zijn leven, hij begreep het belang van Mijn wet en Mijn orde, hij begreep Mijn liefde en haar wijsheid. Hij wandelde met Mij, dat is, hij vulde zijn leven in naar Mijn waarden, naar Mijn liefde en haar wijsheid, uit volkomen vrije wil, omdat hij Mijn Woord verstond, Mijn Woord begreep, en daarmee volledig één was. Zo ging zijn leven met Mij samen, en hij leefde lang, helemaal van Mijn liefde en haar wijsheid doordrongen.
Lieve mensen die in Mij, Mijn waarheid van leven, Mijn liefde en haar wijsheid geloven, Mij volgen in Jezus Christus in je hart, laat je hart doordrongen worden van Mijn waarheid, Mijn liefde en haar wijsheid, door Mij voortdurend in je hart te blijven volgen. Ga met Mij de rechte weg van barmhartigheid bij alles wat er gebeurt, vertrouw ten diepste op Mijn wijze raad die uit Mijn liefde voortkomt, en net als Henoch zul je al op aarde wandelen met Mij, niet letterlijk maar geestelijk. En het landschap waarin wij wandelen, jij en Ik, zal niet steeds hetzelfde zijn, zal niet steeds gemakkelijk begaanbaar zijn, over rozen gaan, de lucht zal niet voortdurend blauw zijn en de zon zal niet altijd even helder schijnen, maar je zult nooit vallen, niet eens struikelen, want Ik houd jou vast en Ik verstevig jouw hart zodat je steeds in contact met Mij bent en toch ook helemaal vrij bent.
Je zult in je liefde voor Mij geen verlangen meer hebben om zonder Mij te gaan, je zult in je vrijheid en in het volle besef van Mijn waarheid, Mijn liefde en haar wijsheid steeds met Mij samen willen zijn. In dat willen ben je Mijn Wil gelijk en wandel jij met Mij in Mijn liefde en haar wijsheid. Zie, zo was het met Henoch, en zo is het met jou en Mij. Ik heb jou lief.
Hemels Brood 8798
Wanneer je eenmaal ten diepste in alle opzichten doorvoeld en doorgrond hebt dat de wijsheid uit Mijn liefde altijd de allerbeste, niet te overtreffen wijsheid is, en de beste raad om het hoogste goed te bereiken geeft om op te volgen, en de liefde altijd haar wijsheid kenbaar wil maken aan iedereen die ervoor komt, zou je daar dan niet altijd naar willen handelen?
Maar zie, veelvuldig wordt de wijsheid uit Mijn liefde niet gezien, niet beseft, niet naar waarde geschat, en veel mensen gaan liever op hun eigen wijsheid af, handelen liever naar hun eigen overdenkingen, vaak vanuit allerlei verlangens naar welzijn en rijkdom. Weten dat de wijsheid uit Mijn liefde niet te overtreffen is, is niet genoeg, het gaat erom je helemaal over te geven aan Mijn liefde en haar wijsheid, uit het besef dat de wijsheid uit Mijn liefde alles volledig perfect goedmaakt. De overgave van de mens aan Mijn liefde en haar wijsheid is het probleem, zelfs bij de meest trouwe in Mij en Mijn liefde gelovende mens. En Ik begrijp dat. Want de verleiding is sterk en schreeuwend, terwijl Mijn liefde zacht aanwezig is, zich niet opdringt, je in alle opzichten vrijlaat, waar de verleider dwingt, klem zet, provoceert, je geen rust geeft.
De verleider en Ik zijn er allebei gedurende het leven van de mens op aarde, en de mens heeft in zijn vrijheid daar voortdurend mee te maken. De mens heeft steeds de keus te maken om zich door Mij, Mijn waarheid, liefde en haar wijsheid te laten leiden, of gehoor te geven aan de verleider met zijn verdraaiingen en onwaarheid. Die keus is niet gemakkelijk, omdat alles door elkaar loopt, door al de verschillende keuzen die mensen maken voor het één of voor het ander, en al die verschillende keuzen hebben een werking op het grote gebeuren op de aarde. Alles hangt met elkaar samen en er zijn maar weinig mensen die dat zien en nog minder mensen zien dat Mijn Hand toch alles leidt, terwijl daarbij alle mensen vrijgelaten worden om hun eigen keuzen te maken.
Maar als je dan gaat beseffen dat de wijsheid uit Mijn liefde ieder mens het allerbeste kan aanreiken om te doen of te laten, lief mens, zet je er dan voor in om tenminste in je hart steeds weer naar Mijn wijze raad te luisteren. Ik zeg je daarbij dat Mijn raad nooit een klank van verwijt heeft, nooit dwingend is, de klank van boosheid niet heeft, of heftig is. Want Mijn wijsheid komt voort uit Mijn liefde en Mijn liefde is zachtmoedig, barmhartig, zij zoekt zichzelf niet, verdraagt alles, is ijverig, maar ook geduldig, zij vergeeft en omarmt. In jouw overgave aan Mij is Mijn liefde die niet te overtreffen wijsheid voor jou in alles.
Hemels Brood 8799
Zie, Ik laat niet ieder mens die in Mij, Mijn liefde en haar wijsheid gelooft evenveel zien van de betekenis van Mijn Woord, want geen mens is gelijk en geen mens is precies dezelfde weg gegaan en geen mens heeft hetzelfde vermogen om de betekenis van Mijn Woord even diep te doorzien als een ander het doorziet. Wel kan wat de één ziet aanvullend zijn aan wat een ander ziet en zo kunnen mensen elkaar uit Mij in hun hart voeden met wat zij uit Mij begrepen hebben.
Daarom is het goed om met geloofsgenoten samen te komen. In sommige opzichten kan dat in grote groepen zijn, maar in kleinere groepen kan dieper ingegaan worden op de geestelijke inzichten van elkaar, waardoor vernieuwde inzichten bij elkaar kunnen ontstaan, wanneer iedereen in zijn hart met Mij verbonden is. Zo kan een samenkomst in Mijn Naam voor iedere aanwezige een verrijking zijn, door Mij gezegend. Massale samenkomsten zijn in geestelijk opzicht niet het beste voor mensen, want massale bijeenkomsten kunnen mensen meevoeren in een sfeer die niet zuiver is, terwijl dat niet beseft wordt. Kleine bijeenkomsten in Mijn Naam kunnen de mens een dieper besef geven, inzichten kunnen er vernieuwd worden, omdat ieder dan in een veilige, liefdevolle omgeving de ruimte krijgt zichzelf te tonen zoals hij Mijn Woord verstaat.
Mogelijke verschillen kunnen in gelijkwaardigheid besproken worden in de sfeer van liefde en daarbij kan Ik aanwezig zijn en ieder in zijn hart de waarheid laten beseffen. Maar de enige sfeer waarin Ik zuiver aanwezig ben, is de sfeer van liefde, van verdraagzaamheid, van eenvoud, van gelijkheid, van respect voor elkaar, begrip voor elkaar, ruimte voor elkaar, van luisteren naar elkaar. Wanneer iedereen zijn hart in die sfeer voor Mij open heeft, dan weet hij uit Mij wat waar is en wat zuiver is en iedereen kan wat hij voelt uitspreken en iedereen zal begrepen worden, want Ik ben in het hart van ieder van hen.
En gezamenlijk zal er dan in Mij een eenheid zijn vanwaaruit iedereen geestelijk verrijkt wordt en verder kan groeien in het besef van Mijn liefdevolle werken voor alle mensen. Wees werkelijk gezegend, lieve mensen, die op die manier samenkomen, in de zuiverheid van Mijn liefde en haar wijsheid. Zulke samenkomsten verheugen Mij en hebben een uitwerking op de groei van alle mensen, ieder in zijn eigen vrijheid.
Hemels Brood 8800
Gebeurtenissen uit het verleden hebben invloed op het heden, hebben hun sporen nagelaten tot in de huidige tijd, tot in het nu. En de mens die vandaag leeft, heeft de keus hoe daarmee om te gaan, heeft de keus om zijn eigen handelen anders in te vullen dan wat in het verleden schade gebracht heeft aan het nu. Want ook alles waar in deze tijd voor gekozen wordt, heeft invloed op de toekomst, een toekomst waarin andere mensen op de aarde zullen zijn en te maken krijgen met de keuzen die in deze tijd gemaakt worden.
En zoals de keuzen die mensen lang geleden maakten nog invloed hebben op deze tijd, zo zullen keuzen die in deze tijd gemaakt worden lang invloed hebben op de komende tijd. Het zou goed zijn wanneer mensen dat nu zouden beseffen. Niet dat mensen naar oplossingen zouden moeten gaan zoeken voor de problemen die er in deze tijd zijn, zoals het milieu, de oorlogen, de hongersnoden, maar dat mensen zouden gaan zoeken naar de oorsprong van hun leven, naar Mij in Jezus Christus. Want duidelijk mag ondertussen wel zijn, dat de mens weinig anders voor elkaar gekregen heeft dan veel schade toe te brengen aan water, land en lucht in allerlei opzichten, terwijl er nog steeds leven op de aarde is, er nog bomen, planten en dieren leven, dat zelfs de mens, de grootste vervuiler, er nog leeft.
Dan zou je denken dat de mens ondertussen zou kunnen beseffen dat zijn leven, dat alles wat leeft een oorsprong heeft. Ja, lieve mensen, dat zou je denken, maar zo is het niet. In veel mensen is nog veel eigenwaan, de mens denkt nog steeds de problemen zelf te kunnen oplossen. Er is nog veel eigenbelang in mensen, nog zucht naar macht, in het klein en in het groot. En juist door alles wat vanaf het begin tot in deze tijd gebeurd is, door de keuzen die mensen gemaakt hebben, uit grootheidswaan, eigenbelang, hebzucht, machtswellust en dergelijke, is de mens nu beland in een situatie die bijna niet omkeerbaar meer is.
Maar, lieve mensen, Ik zeg, bijna. Want juist in deze tijd zal het grote gericht plaatsvinden, om te voorkomen dat de schade die aangericht is door mensen niet meer te keren is. Weet dat wat er nu allemaal gebeurt, het Heil dient voor alle mensen en juist voor alle mensen op de aarde het beste zal geven, een nieuwe aarde en een nieuwe hemel. En voor een lange tijd zullen mensen op aarde leven in het besef van Mij, Jezus Christus, in hun hart, en zij zullen voor een lange tijd Mij, Mijn liefde en haar wijsheid volgen, zoals nog weinig mensen vóór hen gedaan hebben. Weet dit in je hart en vertrouw op Mij, op Mijn eeuwige zorg uit Mijn liefde en haar wijsheid, Mijn barmhartigheid voor alle mensen.
Hemels Brood 8801
Alle gebeurtenissen die beschreven staan in de Bijbel en te maken hebben met Mijn opstanding uit de dood, zijn niet in letterlijke zin van belang, maar juist is de geestelijke betekenis van belang. En wat er geestelijk gebeurde is in allerlei opzichten door mensen gevoeld, maar niet door ieder van hen begrepen. Wat er in geestelijk opzicht werkelijk gebeurde, is dat Ik, in de mens Jezus Christus, de macht van de verleider, van Satan, die hij over de mensheid bezat, volledig doorbroken heb, en wel zodanig dat alle mensen van zijn macht bevrijd zijn.
Dat, lieve mensen, kon gebeuren omdat Ik, de Zoon, Jezus Christus, in de geest van een eenvoudig mens levend op aarde, zonder aanspraak te maken op Mijn Goddelijke oorsprong, de Vader, Mij volledig gedragen heb naar waarheid, volkomen onvoorwaardelijke, volmaakt onbaatzuchtige liefde en haar wijsheid, zonder Mij ook maar in het minst door Satan te hebben laten verleiden tot iets anders dan dat. Terwijl Satan daar zeker zijn best voor gedaan heeft. Ik, de mens Jezus Christus, de Zoon, heb Mij overgegeven aan de veroordeling van het gerecht, terwijl Ik aan al het ten laste gelegde volkomen onschuldig was. Ik heb de straf die Mij opgelegd werd tot het bittere einde doorstaan zonder de hulp van Mijn Vader. En toen door de dood van Mijn materiële lichaam, via de diepte van de kwaadheid van Satan, Satan Mijn geest moest vrijlaten, steeg Ik op tot Mijn Vader en werd Ik, de Zoon, in de Goddelijke Eénheid met de Vader verenigd tot het eeuwig ware Leven.
En daarmee is de macht die Satan over de mens had, voor altijd verbroken en is de Weg ten Leven voor de op aarde levende mens vrijgekomen, zodat ieder mens uit de dood kan opstaan. Dat is, kan loskomen uit de verstikkende macht van Satan, van de leugen en het bedrog, van het eigenbelang, van de zucht naar macht en rijkdom, van het duister van de liefdeloosheid. Zie, Ik ben de Weg, de waarheid van het eeuwig werkelijke Leven, welke de volmaakte liefde en haar volmaakte wijsheid in alles is.
Wie Mij, de Zoon, in de waarheid van leven, in werkelijke liefde in zich aanneemt, die heeft daarmee evenzo de Vader aangenomen, want de Zoon en de Vader zijn Eén. Wie Mij, Jezus Christus, in zich aanneemt en in Mijn liefde en haar wijsheid volgt, die zal, verlost van zijn zonden, de dood niet smaken en tot werkelijk leven komen. Lieve mensen, begrijp wat hier staat, want dat is voor alle mensen van levensbelang. Kom in je hart en voel dat je door Mij, Jezus Christus, gered bent voor het eeuwig vrije volmaakt gelukzalige leven, voor altijd.
Hemels Brood 8802
Alles waar een mens voor komt te staan en een oplossing voor nodig is, daar is een beste oplossing voor te vinden. Het enige wat ervoor nodig is om die beste oplossing te vinden, is dat een mens in zichzelf, dat is innerlijk, bij Mij komt en Mij vraagt hem de beste oplossing aan te reiken. Dat hoeft niet met volzinnen een uitgebreide vraag te zijn, want voordat er een oplossing nodig is, heb Ik dat al voorzien. Alles wat er op aarde gebeurt door de keuzen die mensen maken, geeft een uitwerking die Mij lang daarvoor al bekend is, want Ik weet wat er in alle mensen omgaat, welke belangen er spelen, welke behoeften mensen hebben.
Wanneer iemand voor een oplossing bij Mij komt, hoeft hij alleen het gebeuren aan Mij te tonen, zonder woorden, want Ik ken de situatie en weet wat er nodig is. Een vraag om hulp in het volle vertrouwen dat Ik de beste oplossing die er is zal aanreiken, is voor Mij genoeg. Daarbij is het wel nodig dat de vraag om hulp zonder eigenbelang is, dat er geen winstoogmerk meespeelt, dat het niet gaat om het verkrijgen van eer, enzovoorts, want daaraan zal Ik geen medewerking verlenen. Daarnaast is het nog van belang om het volgende in ogenschouw te nemen. Wanneer Ik innerlijk iemand een oplossing aanreik en hij beseft dat die oplossing het beste is, kan het zijn dat hij te maken krijgt met medemensen die betrokken zijn bij hetzelfde probleem en met hun verstand zelf oplossingen bedacht hebben. Het kan dan goed zijn dat zij de voorkeur geven aan hun eigen bedachte oplossingen, die lang zo goed niet zijn als de oplossing die Ik aangereikt heb.
Vaak speelt eigenbelang daarbij mee en het maken van winst, een zucht naar macht en vaak ook eer. Wanneer anderen niet willen meegaan in de oplossing die Ik heb aangereikt en star vasthouden aan hun eigen ideeën, laat jij het dan los en vertrouw erop dat Ik het voor jou op een andere manier goedmaak. Verdraag het de minste te zijn, met de beste oplossing waar niet naar geluisterd wordt. In Mijn hemelrijk staat dat genoteerd. Zie, er zijn voortdurend mensen die vooral hun eigen ideeën doordrukken, met het gevolg dat veel problemen niet werkelijk opgelost worden en er alleen nieuwe problemen voor in de plaats komen. Maar wees de minste zoals Ik de minste was en weet dat alles hoe dan ook in Mijn Hand ligt. Al het gebeuren op de aarde is lering voor de mens. De minste zijn is daarbij niet het fijnste, maar zeker wel het beste. Wees als minste gezegend want dat geeft je het beste in Mijn Koninkrijk.